Nieszczepione dzieci nie mają wstępu do żłobka i przedszkola

Od początku tego roku Francja zaostrzyła przepisy dotyczące obowiązku szczepień i niezaszczepione dzieci nie mają wstępu do żłobków i przedszkoli.

szczepienie dziecka

We Francji obowiązkowo szczepiono na dyfteryt, tężec i polio. Od stycznia 2018 roku dodano do tego 8 dodatkowych chorób, przeciwko którym szczepienia do tej pory były jedynie zalecane.

Obecnie dzieci, które nie zostały poddane tym szczepieniom, nie mają wstępu do przedszkoli, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Zakaz rozciąga się na wszystkie żłobki, kluby czy place zabaw. Do pobytu w tych miejscach niezbędne jest okazanie książeczki zdrowia dziecka, w której lekarz poświadczy przebyte szczepienia. Wyjątki są możliwe wyłącznie na wyraźne zalecenie lekarza.

We Francji za uchylanie się od obowiązku szczepień grożą poważne konsekwencje. Kara grzywny sięga 30 tys. euro, może to być jednak nawet dwa lata pozbawienia wolności. Francuskie ministerstwo zdrowia uznaje, że bezpieczny dla kraju jest poziom wyszczepienia 95 proc. całej populacji obywateli.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz