O czym świadczy kolor kataru u dziecka?

Dowiedz się, jak rozpoznać chorobę po rodzaju wydzieliny z nosa.

katar u dziecka

Jesień nie jest łatwa dla małych nosków i mam. Katar, a właściwie nieżyt nosa to silny obrzęk błony śluzowej, której zadaniem jest nawilżanie powietrza dostającego się do organizmu i wychwycenie nieczystości np. w postaci pyłków, wirusów i bakterii. Naturalne nawilżanie nosa służy utrzymaniu w czystości jamy nosowej. Tak więc katar i kichanie to naturalne reakcje organizmu, mające czyścic nos i nie zawsze oznaczają stany zapalne.

Katar zazwyczaj trwa o koło tygodnia, jednak u maluszków może trwać aż do dwóch tygodni. Wynika to z faktu, że system odpornościowy małych dzieci jest jeszcze niedojrzały i nie umie się sam jeszcze prawidłowo oczyszczać. W tym muszą maluszkowi pomóc rodzice. Katar katarowi nierówny, więc warto wiedzieć, co kolor wydzieliny mówi nam o stanie zdrowia malucha.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Iwona
2016-11-03 11:58:39

Mój ma taki żółty ale gęsty i męczy go już chyba 5 dzień. Te leki zbiły tylko gorączkę, ale nie może spać i nie wiem co mu podawać. Co bezpośrednio do nosa?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mrrria
2016-11-05 17:52:24

Do nosa możesz spróbować ze sprayami, z doświadczenia wiem, że dzieci nie chca nic co im spływa do gardla gorzkiego, wiec zostaje tylko nozitix powinien w nocy juz zadzialac jak teraz podasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz