Objawy glisty ludzkiej u dzieci

Jedzenie niemytych owoców może być tragiczne w skutkach.

glista ludzka

Glista ludzka to pasożyt, który może trafić do organizmu dziecka głównie po zjedzeniu niemytych owoców czy warzyw. Groźne są zwłaszcza warzywa z hodowli przydomowych, nawożonych nawozem naturalnym, wzbogaconym ludzkimi odchodami. Na takich roślinach mogą znajdować się jajeczka z larwami, które zjedzone wykluwają się w przewodzie pokarmowym.

Następnie larwy glisty ludzkiej przechodzą przez ścianę jelita i razem z krwią wędrują przez wątrobę, serce, a następnie do płuc, gdzie mogą wywołać zapalenie płuc. To może być pierwszy objaw świadczący o zarażeniu! Nawet jeśli maluch nie dostanie zapalenia płuc, zwróć uwagę czy dziecka nie meczy uporczywy kaszel, bez innych objawów jak gorączka czy katar. W przypadku zakażenia glistą z kaszlem larwy przedostają się do gardła i zostają znowu połknięte. Pasożyt taki może żyć i zatruwać organizm dziecka nawet 1-2 lata i osiągać długość do 52 cm.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama 2,5 latki
2016-10-18 16:00:57

Dodatkową wskazówką na to, że dziecko może mieć owsiki jest to że wczesną nocą dziecko budzi się i łapie się za kroczę (w okolicach odbytu), bo wówczas te paskudztwa wychodzą na zewnątrz żeby złożyć jajeczka, a to dziecko boli, gdyż z córeczką przerabiałyśmy to :( . Przez kilka tygodni nie wiedzieliśmy z mężem dlaczego córeczka budzi się zawsze o tej samej porze i łapie się za krocze. Robiła to zawsze około 22-23 w nocy i straszne przy tym płakała. Aż w końc ... u przeczytałam jakiś artykuł na temat owsików i udałyśmy się z tym problemem do lekarza. Warto także zwrócić uwagę czy dziecko podczas snu ,,szczyrka" ząbkami (stuka ząbkami o siebie) - to tez może świadczyć o owsikach, jeżeli nie zauważyliśmy ich podczas wypróżniania dziecka. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz