Obrzęki, świąd skóry, plamienia: Czego przyszła mama nie powinna lekceważyć?

Sprawdź, na które objawy musisz zwrócić szczególną uwagę!

ciąża

Wiele kobiet, które są w ciąży, odczuwa różnego rodzaju dolegliwości. Przedwczesne skurcze, bóle głowy, obrzęki, czy plamienia mogą niepokoić, jednak nie zawsze muszą oznaczać coś poważnego. Sprawdź, na które objawy powinnaś zwrócić szczególną uwagę!

Silny świąd skóry

Swędzenie brzuszka często pojawia się w trzecim trymestrze ciąży. Dzieje się tak dlatego, że skóra mocno się rozciąga, a co za tym idzie robi się napięta, sucha i cienka. Tę dolegliwość łagodzą balsamy i mleczka do skóry suchej i atopowej. Obserwuj jednak, czy świąd nie przenosi się na całe ciało i czy się nie nasila.

Kiedy do lekarza? W przypadku, gdy swędzenie jest bardzo dokuczliwe, a do tego pojawiła się wysypka, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Przyczyną dolegliwości może być bowiem cholestaza ciążowa, czyli schorzenie wywołane zaburzeniem odpływu żółci do jelita. Na ogół nie ma to groźnego wpływu na rozwój dziecka, jednak może doprowadzić do przedwczesnego porodu.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

superLady
2014-05-03 18:29:21

re: Obrzęki, świąd skóry, plamienia: Czego przyszła mama nie powinna lekceważyć?

kiedy moja siostra byla w ciazy i zauwazyla u siebie uplawy, to lekarz prowadzacy kazal jej aplikowac sobie przez tydzien lactovaginal, dopochwowe globulki z paleczkami kwasu mlekowego, bakterie te naturalnie wystepuja w pochwie i chronia ja przed infekcjami, gdy ich brakuje, to moze rozwinac sie infekcja, dlatego uzupelnienie flory bakteryjnej jest pomocne w ochronie pochwy przed choroba, po kuracji uplawy minely i do konca ciazy wszystko bylo dobrze z tymi okolicami:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz