Rodzicom zmarła córka. Odmówili jej leczenia, bo Bóg nie popełnia błędów

31-letnia Rachel i 37-letni Joshua Piland odmówili opieki medycznej dla swojej córki Abigail, która zmarła z powodu żółtaczki. Rodzice tłumaczyli to niezachwianą wiarą.

Piland

Dziecko urodziło się 6 lutego 2017 r. w domu Pilandów w Lansing, stanie Michigan. W porodzie uczestniczyła wykwalifikowana położna, która opisała malutką Abigail jako zdrową dziewczynkę. Kiedy jednak wróciła następnego dnia, skóra dziecka wydawała się zażółcona.

Żółtaczka dziecięca jest powszechną przypadłością i dotyka ponad połowę dzieci w pierwszym tygodniu ich życia. Występuje, gdy noworodek nadmiernie wytwarza bilirubinę i pigment w czerwonych krwinkach. Większość przypadków nie wymaga leczenia, ale ostra żółtaczka może powodować uszkodzenia mózgu.

Zobacz: Dlaczego noworodki mają żółtaczkę? Większość z nas tego nie wie...

Położna ostrzegła rodziców, że dziewczynka powinna natychmiast trafić do szpitala. Następnego dnia, gdy dziecko nie chciało już jeść i kaszlało krwią, matka położyła je blisko okna w samej pieluszce i ogrzewała suszarką do włosów. Stan noworodka pogarszał się i babcia chciała zabrać go do szpitala, jednak nie  pozwoliła na to matka. Następnego dnia rano Abigail zmarła.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

money
2018-08-03 06:04:53

Gdy się popatrzy na swiat i na to co wyrabiają ludzie,mozna wyciagnac w zasadzie tylko 2 wnioski. Pierwszy ,ze Bog nie istnieje.Drugi ze owszem,gdzies tam jest ,ale schowal się gleboko ze wstydu,widzac ,co zrobil.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2018-08-03 04:00:13

Te religijne oszołomy powinny dostać dożywotnią pracę w kamieniołomów dla ateistów (W SUA jest ich 20) wtedy częściowo odpokutują swoje winy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agata
2018-08-02 13:54:27

Bóg popełnia błędy - chociażby z tego względu, że takie oszołomy mają zdolność prokreacji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz