Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka - czy to konieczne?

Gdy tylko słońce wyjdzie zza chmur, niemalże każda matka sięga po okulary przeciwsłoneczne. Czy dzieci też powinny je nosić?

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne dla dziecka to trudny temat tym bardziej, że wielu rodziców w ogóle nie zakłada, że ich dzieci mogłyby zechcieć je nosić. Większość rodziców uważa, że okulary przeciwsłoneczne do gadżet, który dodaje uroku, chroni przed zmarszczkami i poprawia stylówę. Tymczasem okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż tylko szpan!

Powłoka ozonowa jest coraz słabsza, więc do oka dociera coraz więcej promieni słonecznych, które mogą powodować poparzenia oczu, zapalenia rogówki i zapalenia spojówek. Dlatego należy chronić oczy dzieci!

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – w jakim wieku można zacząć ich używać?

Jak najwcześniej to możliwe. Na rynku można znaleźć już okulary nawet dla półrocznych niemowląt, które również narażone są na niebezpieczne działanie promieni UV podczas spacerów w wózku. Roczne dziecko powinno mieć już swoje okulary przeciwsłoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – dlaczego są takie ważne?

Długie przebywanie na słońcu może uszkadzać rogówkę, powodując ubytki nabłonka. Może również dojść do poparzenia oka i trwałego uszkodzenia siatkówki. Ponadto słońce może spowodować nowotwory skóry powiek i spojówki gałkowej w przyszłości. Skutki nadmiernego nasłonecznienia oczu są widoczne dopiero po latach, więc bezwzględnie trzeba zapobiegać im jak najwcześniej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz