Co roku marzymy o słonecznym lecie. Co zrobić, gdy maluch dostanie poparzeń przebywając na słońcu?

Dzieci mają dużo bardziej wrażliwą skórę niż dorośli. Dlatego oparzenia słoneczne występują u nich częściej. Co robić, jeśli do nich dojdzie?

oparzenie słoneczne

Dziecko nie powinno przebywać na słońcu, a skóra dziecka powinna być chroniona kremami ze specjalnym filtrem. Oparzenia słoneczne u dzieci pojawiają się szybciej niż u dorosłych. Jeśli dojdzie do oparzenia słonecznego - skóra dziecka się zaczerwieni, a potem pojawią się pęcherze. Głównym działaniem jest ochłodzenie skóry i złagodzenie objawów oparzenia słonecznego.

Dlaczego dzieci tak często są poparzone przez słońce?

Dzieci łatwo ulegają oparzeniom słonecznym. Skóra dziecka jest cieńka, więc ultrafiolet wchodzi w nią głębiej. Poza tym gruczoły potowe nie działają jeszcze w pełni sprawnie i dziecko gorzej się chłodzi niż dorośli.

Jak rozpoznać oparzenie słoneczne?

Jeśli po spacerze skóra dziecka jest zaczerwieniona, a dziecko wyraźnie gorzej się czuje i płacze, to znak, że doszło do oparzenia słonecznego. Poparzone dziecko jest bardzo kapryśne i ma tkliwą skórę. Bardzo często na wkutek oparzenia pojawiają się na niej pęcherzyki.

Kiedy pojawia się oparzenie słoneczne?

Objawy poparzenia słonecznego pojawiają się zazwyczaj 2-3 godziny po zejściu ze słońca. Rodzic, którego dziecko uległo oparzeniom słonecznym, powinien natychmiast zareagować.

Jak pomóc poparzonemu dziecku?

Przede wszystkim ochładzamy poparzone ciało dziecka. W tym celu należy przykłądać zimne okłady - wystarczy zmoczony zimną wodą ręcznik. Dobrym rozwiązaniem w przypadku oparzenia słonecznego jest także woda w aerozolu. Okłady stosujemy na poparzoną skórę przez 15 -20 minut.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz