Pięcioro rodzeństwa zmarło na tajemniczą chorobę

Jamie i Mark Pollockowie mieszkają w Dundonald w Irlandii Północnej. Para miała dziewięcioro dzieci, piątka z nich zmarła na skutek tajemniczej choroby.

Lancey Pollock

W 2001 roku zmarł ich pierwszy syn Jordan, który nie miał nawet roku. Ta sama choroba zaatakowała siostry Jordana. W 2011 roku zmarła 6-letnia Ellie, a rok później - dziewięciotygodniowa Lexie. Po dwóch latach rodzina pożegnała 13-letnią Jamie-Lee. Przed kilkoma dniami umarła 4-letnia córeczka Lacey. 

Wszystkie dzieci cierpiały na tę samą dolegliwość. Miały problemy z oddychaniem i jedzeniem, żadne z nich nie było w stanie chodzić oraz mówić. Mimo że tragiczna historia rodziny trwa już 15 lat, brytyjscy lekarze wciąż nie są w stanie ustalić, jaka choroba trawiła dzieci, ani co ją wywołało. Nic nie wykazały badania i wykonane testy genetyczne. "Stan Lacey jest nierozpoznany, nie ma terminu medycznego” – stwierdzono w diagnozie.

- Lekarze po prostu nie wiedzą, genetyka jest w porządku. Jamie-Lee, zanim odeszła, miała wykonane wszystkie badania. Spędziliśmy w Great Ormond w Londynie sześć miesięcy, ale lekarze nie mogli dać żadnej konkretnej odpowiedzi  – opowiada Jamie Pollock.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz