Uwaga: Mama znalazła pleśń w popularnych deserkach dla niemowlaków!

Oto lekcja z życia aby sprawdzać przetworzone produkty, zanim podamy je dzieciom.

maliny

Co kilka miesięcy słyszymy, że w przetworzonej żywności, która jest oznaczona jako "stworzona dla dzieci" albo ma "restrykcyjne zasady produkcji", znajduje się coś niecodziennego. Mimo to, każdego dnia podajemy Maluchom jedzenie, które nie zawsze wcześniej zostało przez nas spróbowane. To ogromny błąd, o którym przekonała się jedna z Mam, czytelniczka portalu mamadu.

Pani Monika przesłała zdjęcia do redakcji i napisała: "Podałam dzisiaj mojemu 8-miesięcznemu dziecku deserek Hippis i – o zgrozo! – odkryłam w nakrętce pleśń! Deser był zapakowany firmowo, data ważności 15.01.2019! Mam ogromną nadzieję, że mojemu dziecku się nic nie stanie. Uważajcie!"

Na zdjęciach ewidentnie jest widoczna pleśń w okolicach plastikowej nakrętki. "Nie wiem, co mnie tknęło, że po paru łykach spojrzałam na nakrętkę, a tam w środku ewidentnie jest pleśń. Ten deserek jest dla dzieci od 6 miesiąca życia, więc trochę się boje pomyśleć, co by się stało, gdyby takie małe dziecko zjadło cały taki deserek, i to z pleśnią" - dodała oburzona kobieta.

Pani Monika wysłała te zdjęcia chcąc uczulić innych rodziców, by zawsze sprawdzali zakrętki słoiczków, deserków i musów, które później trafią do buzi ich dzieci. Kobieta zwróciła się z problemem do firmy HiPP, jako producenta. Jednak, jak twierdzi, otrzymała jedynie automatyczną odpowiedź z prośbą o zgłoszenie sprawy do działu reklamacji. Redakcja serwisu mamadu otrzymała natomiast informację od marki, że sprawa jest przekazana do odpowiedniego działu, który zajmuje się wyjaśnieniem tej sprawy.
 
Pani Monika twierdzi jednak, że ta sytuacja sprawiła, że straciła zaufanie do firmy. Przypominamy, że spożycie pleśni może wywołać zatrucie pokarmowe, które jest szczególnie groźne dla małych dzieci, ponieważ prowadzi do szybkiego odwodnienia i osłabienia organizmu.
 
A Wy, jak często sprawdzacie nakrętki przetworzonej żywności, którą podajecie swoim Dzieciom? A może sami najpierw próbujecie?
 
 
 
AK
 
 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz