Po co szczepimy nasze dzieci? Jak działają SZCZEPIONKI?

Minimum wiedzy, jaką powinna mieć każda mama, która wyraża zgodę na szczepienie swojego dziecka.

mama i dziecko

Szczepimy dzieci, bo musimy - to stwierdzenie jest błędem. Szczepimy, bo chcemy. Nikt nas do tego nie zmusza, wbrew temu, co twierdzą przeciwnicy szczepień ochronnych. Obowiązek nie jest równoznaczny z przymusem. Gdyby szczepienia były częścią jakiejś wydumanej machiny do zarabiania pieniędzy przez tajną grupę trzymającą władzę na świecie, istniałby przymus szczepień zapewne na całym świecie.

Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie jakieś szczepienia są obowiązkowe. Zapewne z czasem się to zmieni, bo postulaty w tym zakresie przez pewne środowiska wytrwale przedstawiane są polskiemu ustawodawcy.

W większości krajów Europy Zachodniej istnieje coś takiego, jak kalendarz szczepień, ale nie ma obowiązku szczepień. Wprawdzie lekarze aktywnie namawiają tam do tego, by przeciw niektórym groźnym chorobom dzieci szczepić, ale to rodzicom pozostawia się pełną swobodę decyzji w tym zakresie. Świadomym rodzicom.

W krajach trzeciego świata, tam, gdzie upośledzające i śmiertelne skutki wielu chorób dawno wyeliminowanych w krajach rozwiniętych, wciąż widać gołym okiem, rodzice z radością i wdzięcznością przyprowadzają swoje dzieci do szpitali lub organizacji charytatywnych, by otrzymać szczepionkę, która uodporni ich maluchy.

To rodzice powinni świadomie móc i umieć zdecydować, przeciw jakim chorobom zaszczepione zostaną ich dzieci. I to rodzic powinien wybrać pomiędzy odpornością dziecka kosztem ryzyka rzadko statystycznie występujących powikłań poszczepiennych a ryzykiem zachorowania na daną chorobę.

Przeciw jakim chorobom szczepione są dzieci w Polsce?

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-01-09 08:25:06

re: Po co szczepimy nasze dzieci? Jak działają SZCZEPIONKI?

Przymus jest faktem. Np. w Zachodniopomorskim nałożono właśnie 80 grzywien na nieszczepiących rodziców. Autor artykułu podaje błędne informacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mirabele
2015-01-09 11:19:41

Ja nie szczepiłam, nikt mnie nie pytał. Powiedziałam, że nie szczepie na MMR i tyle. Nawet pies z kulawa noga sie nie interesuje. Starszego syna zapomniałam zaszczepic, wyjechalismy za granice, potem kolezanka mnie spytała, czy mam wszystkie szczepienia, poszłam do przychodni, a oni wielkie oczy. Jaki przymus? Nie siejcie wśród normalnych ludzi paniki obsesjonaci antyszczepionkowi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
antydodo
2015-01-09 13:09:13

Ja też słyszałam o tych karach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-01-09 14:04:59

Podaje prawidłowe. W Polsce nie ma prawnego obowiązku szczepienia dzieci. Obowiązuje nas Konstytucja oraz Karta Praw Człowieka. Sanepid bezkarnie nakładał kary na rodziców, został zaskarżony i wszystkie pieniądze musiał oddać. Obecnie pałeczkę przejął wojewoda (znalazł łatwe źródło dochodu), jest to również niezgodne z prawem i wkrótce się skończy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz