Polacy chcą szczepić dzieci

Mimo podzielonych opinii, zwolenników jest znacznie więcej!

szczepienia

Decyzja o tym, czy wykonać szczepienia ochronne dziecku, czy nie, jest jedną z najtrudniejszych w życiu każdej mamy. Plotki mącą w głowie. Dlaczego rodzice nie chcą szczepić dzieci? - Nie da się wskazać jednego powodu, dlaczego rodzice nie chcą szczepić dzieci. Nie chcą szczepić, bo się naczytali wiele złego o szczepionkach, bo tak wygodniej (do czasu), bo taka moda, bo mają głęboką potrzebę buntu… Gdybym miała wybrać jeden główny powód, to zwyczajnie dlatego, że się boją. Szczepienia są ofiarą własnego sukcesu. Ponieważ udało się znacznie ograniczyć wiele potencjalnie groźnych chorób, wiele osób nie pamięta już, że to one są prawdziwym zagrożeniem. Tymczasem Internet i media huczą od fraz, które mają niewiele wspólnego z prawdą, ale są powtarzane z prawdziwym uporem - mówi lekarz pediatra Kamila Ludwikowska, mama dwójki dzieci.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

dorenka
2016-08-26 16:23:02

re: Polacy chcą szczepić dzieci

Szczepienia są ważne i większość rodziców tak właśnie uważa. Tak się składa, że Ci którzy mają odmienne zdanie, są bardzo głośni, co sprawia iluzję dwóch obozów. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie na TAK w kwestii szczepionek. Zaszczepmy się wiedzą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2016-08-24 20:03:24

re: Polacy chcą szczepić dzieci

Nie wiem skąd te dane że 63% rodziców wybiera darmowe szczepionki, raport NIK mówi że 60% dzieci do 18 mc życia jest szczepionych szczepionkami wysoce skojarzonymi 5w1 i 6w1. https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-szczepieniach-ochronnych.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz