Polska papryka wycofana ze sprzedaży w jednej z sieci supermarketów

Badania wykazały w niej przekroczenie norm - jej spożywanie może powodować częste oddawanie moczu i biegunkę.

dziecko warzywa

W papryce sprzedawanej w sieci Lidl wykryto wysoką zawartość związku chemicznego, który jest stosowany w uprawach jako regulator wzrostu i rozwoju roślin.

Sieć ostrzegła swoich klientów, że ethephon może powodować występowanie takich objawów, jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka czy osłabienie organizmu. To sprawia, że może być również szkodliwa dla dzieci, szczególnie najmłodszych, u których nie można lekceważyć objawów zatrucia czy odwodnienia.

Lidl wydał na ten temat specjalny komunikat, informując jednocześnie, że cała partia została wycofana z rynku. 

"W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży" - można przeczytać w oświadczeniu, opublikowanym wraz z przeprosinami dla klientów, którzy stali się konsumentami wybranej papryki.

Zobacz też: Sanepid wykrył bakterie w lodach, które grożą zapaleniem żołądka, jelit i salmonellą

Okazuje się, że papryka pochodziła z Polskich plantacji i była sprzedawana w sieci na kilogramy. Zakupione i niespożyte warzywo, które trafiło do naszego koszyka między 17 a 21 lipca 2018 roku, można zwrócić w każdym sklepie sieci po okazaniu paragonu. Sieć zobowiązała się do zwrotu środków za paprykę, która była szkodliwa.

Jak zaznacza sieć, zwrotowi podlegają jedynie produkty z nazwą towarową: "Papryka słodka, luz" o numerze partii L 28/07

Przeczytaj też: Pasternak groźniejszy niż barszcz sosnkowskiego?

"Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem" – zaznacza rzecznik prasowy. Jednocześnie sieć przekonuje, że wszystkie inne papryki są przebadane i bezpieczne dla klientów.

 

AK

Źródło: finanse.wp.pl

 
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz