Szpitale otwierają banki mleka. Kto może zostać dawczynią?

W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie utworzony został kolejny w Polsce Bank Mleka Kobiecego. Jest ich w naszym kraju niewiele.

baby and milk

Dzięki jego działalności najmniejsi pacjenci, głównie wcześniaki, które z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione przez własne mamy, otrzymują najlepszy pokarm - informuje Pro-Familia.

W Szpitalu Pro-Familia w 2017 r. urodziło się 4224 dzieci. 620 dzieci w stanach zagrożenia życia – głównie wcześniaków – było hospitalizowanych na oddziale neonatologicznym z intensywną opieką medyczną. Najmniejsze z dzieci, które przyszły na świat w tej placówce, ważyło niecałe 400 g.

Bank Mleka Kobiecego to profesjonalne laboratorium, które pozyskuje pokarm od honorowych dawczyń, zajmuje się jego badaniem, specjalistycznym przetwarzaniem i przechowywaniem, by bezpieczny trafił do potrzebujących dzieci.

Na świecie istnieje ponad pół miliona placówek banków mleka, a ponad 200 znajduję się w Europie. W Polsce takich placówek jest zaledwie 7. W najbliższym czasie dzięki programowi „Za Życiem” oraz współpracy z Fundacją Bank Mleka Kobiecego, mają powstawać kolejne.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Sylwia
2018-01-26 14:35:08

Mleko

Z chęcią bym oddała swoje mleczko. W pierwszym miesiącu zamrozilam 1.5l. Szkoda że jest tylko w Rzeszowie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz