Poród bez tajemnic: Wywiad z położną

Czego kobiety najbardziej obawiają się na porodówce? Dlaczego decydują się na cesarskie cięcie?

ciąża

Poród to niezwykle doniosłe, ale również stresujące doświadczenie dla kobiety. Strach i ból przyszłej mamy można jednak zminimalizować, dowiadując się jak najwięcej o jego przebiegu oraz świadomie wybierając szpital, położną i lekarza.

O tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów – Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.

Czego najbardziej obawiają się kobiety w związku z porodem?

Edyta Tomaszów-Czucharska: Przyszłe mamy najbardziej obawiają się tego, że mogą nie podołać fizycznie. Jeśli kobieta spodziewa się pierwszego dziecka, na dobrą sprawę nie wie, z jakim bólem przyjdzie jej się mierzyć, ponieważ nigdy wcześniej go nie doświadczyła. Tkwi w niej bardzo ludzki, zupełnie zrozumiały lęk przed nieznanym. Położne, które poznają swoją pacjentkę już na etapie ciąży, mają szansę ten lęk zmniejszyć, uspokoić przyszłą mamę i pozytywnie nastawić do chwil, w których będzie rodziło się jej dziecko.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2013-07-03 14:26:41

lobby położnych demonizuje cesarki

Nie wiem, skąd to lobby antycesarkowe (a może to lobby położnych, wciąż niedowartościowanych finansowo, a miłych tylko za pieniądze i na pokaz?). Miałam dwa cięcia z przyczyn medycznych. Nie mogłam rodzić naturalnie, choć chciałam. Ale NIE JEST PRAWDĄ, że ból po cesarce jest większy i dłużej dochodzi się do siebie. Jest wręcz przeciwnie. 3 godziny po cięciu przeszłam z łóżka na łóżko, a 7 godzin po wstałam i normalnie opiekowałam się dzieckiem. Nie byłam zmęcz ... ona wielogodzinnym porodem, więc z radością poświęcałam całą uwagę Dziecku i Mężowi. Bólu nie czułam wcale, bo działały leki. 3 tygodnie po porodzie byłam gotowa i miałam ochotę na seks. Przyjaciółka rodziła dwa miesiące wcześniej, po porodzie naturalnym długie tygodnie nie mogła nawet swobodnie usiąść (ja już jeździłam na rowerze), a o seksie z przyjemnością zaczęła myśleć dopiero, gdy ja byłam w drugiej ciąży (PO PONAD ROKU!). Nie demonizujcie więc cesarek, bo później kobiety rodzą naturalnie za wszelką cenę, narażając siebie i dziecko, bojąc się cięcia! Byłam świadkiem takiej sytuacji! DAJCIE KOBIETOM W KOŃCU DECYDOWAĆ O SWOIM CIELE I TYLKO RZETELNIE INFORMUJCIE! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz