POTÓWKI... uff... jak gorąco!

Robi się coraz cieplej, więc szczególnie teraz przyda się Wam kilka prostych wskazówek, jak pozbyć się ze skóry maluszka drobiazgu, jakim są potówki. Warto uniknąć w tym przypadku kilku błędów pielęgnacyjnych. Przeczytajcie jakich.

potówki

Potówki pojawiają się na ciele maluszka wówczas, kiedy jest ciepło, duszno, wilgotno, a dziecko jest zbyt grubo ubrane, a powiedzmy sobie szczerze, rodzice mają tendencję do przegrzewania swoich dzieci.

Jak wyglądają potówki? To małe krostki na skórze. Potówki zwykłe - malutkie, przeźroczyste, wypełnione wodnistym płynem i potówki zmienione stanem zapalnym - czerwone. Pojawiają się na skórze całego ciała, ale szczególnie w miejscach narażonych na pocenie się – w fałdach skóry, na pupie, na buzi lub na pleckach. Skóra z potówkami może swędzieć.

Aby nie doprowadzić do stanu zapalnego, a spowodować, że potówki znikną, należy przede wszystkim zaniechać przegrzewania dziecka: opatulania i grubego ubierania. Niech skóra maluszka oddycha tak często, jak to możliwe, wietrz ją przy przewijaniu, pozwól dziecku powierzgać trochę nago przed i po kąpieli (dodatkowo wtedy je hartujesz). Pilnuj, by temperatura pomieszczeń, w których przebywa dziecko, nie przekraczała 21-22 stopni Celsjusza.

A co przemywaniem skóry spirytusem i kąpielą z dodatkiem nadmanganianu potasu?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mamunia
2014-05-03 21:43:21

re: POTÓWKI... uff... jak gorąco!

Sposobem na potówki jest tez odpowiednie ubieranie dziecka do temp panującej na dworze a niestety mamY Polki sa przewrażliwione i przegrzewaja swoje dzieci :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz