Pracownica szpitala zamordowała 8 noworodków

Opiekunka medyczna, pracująca w szpitalu, została aresztowana pod zarzutem zamordowania ośmiorga dzieci i próby zabicia kolejnych sześciu.

noworodek w szpitalu

Sprawa dotyczy śmierci niemowląt, do których dochodziło na oddziale noworodkowym szpitala Countess of Chester Hospital, w okresie od marca 2015 r. do lipca 2016 r.

- Śledztwo było bardzo złożone, a oficerowie robili wszystko, co tylko było w ich mocy, aby dokładnie ustalić, co doprowadziło do zgonów dzieci. Pewna śmiertelność wśród noworodków jest traktowana jako statystyczna norma, w tym wypadku odsetek ten był niezwykle wysoki – mówi inspektor policji, Paul Hughes.

W 2017 r. Countess of Chester znajdowała się wśród 21 placówek medycznych, w których wszczęto dochodzenie dotyczące wyższego niż przeciętny wskaźnika zgonów. Wskaźnik śmierci noworodków w tym szpitalu wynosił w 2015 r. 1,91 na każde 1000 żywych urodzeń. Łącznie śledztwo obejmuje 17 przypadków medycznych rodzin i dzieci z okolic Cheshire i Północnej Walii.

Jak określiła brytyjska policja, aresztowanie kobiety to znaczący krok naprzód w śledztwie. W wyniku przeprowadzonego dochodzenia pracownica szpitala usłyszała zarzuty zabójstwa ośmiorga dzieci i próby zamordowanie sześciu innych. Policja sprawdziła przypadki niemowląt, które na szczęście udało się odratować.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz