Rodzice przypomnieli prezydentowi na filmie jego słowa sprzed dwóch lat [VIDEO]

Rodzice niepełnosprawnych osób przypomnieli prezydentowi film, w którym ze zrozumieniem mówił o ich trudnej sytuacji. 

prezydent niepełnosprawni

Prezydent Andrzej Duda przybył do Sejmu na spotkanie z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych. Rodzice pokazali mu film z jego wypowiedzią sprzed dwóch lat, na którym wypowiada się o trudnościach rodzin wychowujących dzieci z ciężkimi problemami zdrowotnymi.

 

 

Andrzej Duda zapowiedział na spotkaniu z protestującymi w Sejmie, że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i minister pracy i rodziny Elżbietą Rafalską. 

- Przygotujemy projekt ustawy. Będą zrealizowane postulaty, które państwo chcecie, aby były spełnione - obiecał prezydent.

 Rząd na razie się nie chce spotkać sięz protestującymi mamami. Jedynie Krzysztof Michałkiewicz, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, ma za zadanie przekonać protestujących na korytarzu sejmowym rodziców, by przenieśli się do warszawskiego Centrum „Dialog”. Tam dopiero rząd godzi się podjąć rozmowy .

W resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej od 1,5 roku leży projekt nazwany roboczo „OPIEKA+”, przygotowany przez stowarzyszenie Salvere, które wspiera osoby chore i niepełnosprawne.

Nikt kompetentny nie chce na ten temat w ministerstwie rozmawiać - zarzucają obecnym władzom protestujący. 

Czego domagają się rodzice:

  • wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł bez kryterium dochodowego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia;
  • zrównania kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wraz ze
  • stopniowego podwyższania tej kwoty do równości minimum socjalnego obliczonego dla gospodarstwa domowego z osobą niepełnosprawną.

 TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz