Gwałt na niemowlęciu leczy z AIDS, a z ciała dziecka powstają leki

Rodzina afrykanerskiego farmera uciekła do Skandynawii, ratując 2-letią córkę przed gwałtem. Jej ciało miało posłużyć później do produkcji lekarstw.

Mama z córką

Dwa lata temu, gdy dziewczynka miała 2 latka, czarnoskórzy gangsterzy zaproponowali rodzicom, że odkupią ich dziecko. Wszyscy wiedzieli, jaki jest cel transakcji. Zgodnie z wierzeniami rozpowszechnianymi przez lokalnych czarowników, stosunek seksualny z dziewczynką, która jest dziewicą, jest lekiem na AIDS. Po zabiciu dziecka, jej części ciała miały być użyte do przygotowania lekarstw na inne schorzenia.

Zobacz też: Pierwsze objawy HIV

Dziewiczy mit oczyszczający - virgin cleansing myth, zwany również mitem z dziewiczego gwałtu, to przekonanie, że seks z dziewicą wyleczy człowieka z AIDS lub innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Antropolog Suzanne Leclerc-Madlala mówi, że mit jest częstą przyczyną gwałtu niemowląt przez mężczyzn zakażonych wirusem HIV w Republice Południowej Afryki. Dotyczy to także młodych dziewcząt, które z racji wieku uznawane są za dziewice.

Ankieta przeprowadzona przez University Of South Africa wykazała, że ​​18 proc. badanych robotników w tym kraju uważa, że ​​seks z dziewicą leczy z AIDS. Podobne badanie przeprowadzone w 1999 r. przez seksuologów w Gauteng pokazało, że aż 32 proc. uczestników wierzy w ten mit.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz