Profilaktyka płodności

Polki nie badają swojej płodności, a powinny to robić nawet 20-latki.

płodność

Aż 88% Polek,  tóre nie mają jeszcze dzieci, nigdy nie miało wykonanych profilaktycznych badań płodności. W grupie tej dominują 30-latki, odkładające macierzyństwo np. z powodu kariery - wynika  z sondy Fundacji Gyncentrum z Katowic. Polki za rzadko poddają się diagnostyce płodności, w efekcie czego u wielu z nich zbyt późno diagnozowana jest niepłodność - alarmują specjaliści. Tymczasem samo badanie to zwykłe pobranie krwi do analizy.

Badania, które stwierdzają, czy kobieta jest płodna czy nie, wciąż należą do rzadkości i wykonywane są dopiero w momencie, kiedy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę. Tymczasem specjaliści namawiają, żeby badania traktować profilaktycznie, podobnie jak badania krwi. Niestety, niewiele Polek zdaje sobie z tego sprawę. Badanie krwi, które określa poziom hormonów LH, AMH, estradiolu i FSH ma za sobą zaledwie 6% Polek, z czego ponad 70% przyznało, że do diagnostyki zmotywowały je dopiero problemy z zajściem w ciążę. Profilaktyka to wciąż rzadkość.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2014-11-18 15:40:21

re: Profilaktyka płodności

Warto sobie zrobić takie badania chociaż raz. Potem dobrze jest na bieżąco obserwować swój orgaznim, wyznaczać fazy cyklu. A nie jest to obecnie trudne bo dostępne są mikroskopy owulacyjne czy komputery cyklu np Cyclotest

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2014-11-19 13:48:15

Mam ten komputer cyklu i zgadzam się, pomógł mi zdecydowanie lepiej poznać swój organizm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz