Rzeczy, których nie wolno jeść na pusty żołądek

Swoim dzieciom też ich nie podawaj na pusty brzuszek!

chłopiec mama

Poranki w tygodniu są najtrudniejsze: Ty biegniesz do pracy, mąż/partner już dawno poza domem, czeka na Ciebie dzisiaj wiele rzeczy a dzieci obudziły się za późno. Biegasz coraz bardziej znerwicowana, mając z tyłu głowy jedną myśl, którą gdzieś przeczytałaś - że śniadania są najważniejszym posiłkiem i że powinno się zjeść je do 40 minut od wstania. A może 30? W pośpiechu podajesz dzieciom to, co znajdziesz w lodówce i sama też chwytasz jogurt czy owoc, popędzając dzieci, aby zdążyć jeszcze do pracy.

Zobacz też: Nutella została czerwoną kartkę od Niemców. Za co?

Potem w pracy dostajesz bólu brzucha, przedszkolanka mówi, że Maluch miał słaby dzień i dostajesz wyrzutów sumienia, że rano brakuje Ci czasu.

Przede wszystkim, bądź na takie dni lepiej przygotowana. Bo to, co sama jesz i co podajesz swoim dzieciom na śniadanie ma ogromne znaczenie.

Każdy z nas wie mniej więcej, co powinniśmy jeść i czego nie powinniśmy jeść. Mimo to, często czujemy się źle, nawet po zjedzeniu tych "właściwych" produktów. Problem leży... w pustym żołądku, który jest wtedy bardziej wrażliwy na to, czym się karmimy. Oto lista rzeczy, z którymi na pewno będziesz się czuła źle (i Twoje dziecko też), jeśli zjesz je na pusty żołądek.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz