Sanepid będzie karał rodziców za nieszczepienie dzieci

Z najnowszych statystyk sanepidu wynika, że z roku na rok przybywa nie szczepionych dzieci. Skala zjawiska może być znacznie większa, niż się uważa, gdyż nie ma na ten temat pełnych danych.

Szczepienia

Obecnie  w Warszawie zarejestrowano ponad 1,6 tys. dzieci, których rodzice odmówili szczepień. Dla porównania w 2012 r. było ich ok. 400. Statystyki w poszczególnych grupach wiekowych są następujące:

  • najmniej jest nieszczepionych nastolatków, w grupie 15-19 lat - 70 osób,
  • wśród dzieci od 7. do 14. roku życia – 443 osób,
  • w grupie od 4 do 6 lat – 484 dzieci,
  • w grupie do 3 lat – 617 maluchów.

Zobacz: 8 powodów tego, że rodzice nie szczepią swoich dzieci

Informacje, którymi dysponuje sanepid, pochodzą ze zgłoszeń z przychodni, które wykonują szczepienia, oraz ze szpitali pediatrycznych. Ale nie są to dane kompletne. Dzieci, które nie przechodzą obowiązkowych szczepień, może być więcej. 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aśka
2018-07-24 21:18:03

Myślę że również powinno się karać przychodnie Dam przykład. Syn ma 10 lat powinien być zaszczepiony rok temu.Ja dowiedziałam się o szczepiniu przypadkiem od koleżanki. Zaznaczę że w przychodni bywamy co najmniej raz W miesiącu. Oprócz tego syn był również na bilansie i też nikt nie raczył powiedzieć że nie mamy szczepienia od roku. Dopiergdy zadzwoniłam zapytać to przysłano mi zawiadomienie.Jeszcze raz zaznaczę po ponad roku.Wiec nie zawsze to wina rodziców.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz