Specjalna opaska uratuje Twoje dziecko zamknięte w aucie

Nowy wynalazek, który pojawił się w odpowiedzi na coraz częstsze doniesienia dzieci zostawionych w nagrzanych autach.

dziecko w foteliku

Jak podają eksperci, rodzice i opiekunowie najczęściej zostawiają swoje dzieci w autach poprzez chwilowe odwrócenie uwagi oraz zanik pamięci, spowodowany skupieniem się na innych sprawach. W ostatnich latach nieustannie słyszymy o takich wypadkach, których z roku na rok jest coraz więcej. Szukamy więc skutecznych rozwiązań, zostawiamy w widocznym miejscu zapasowe klucze czy oddajemy je zaufanej osobie. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest specjalny fotelik, który włącza się, gdy w chwili zaparkowania samochodu, nie zostaną rozpięte pasy.

Zobacz też: Jak szybko umrze dziecko w nagrzanym aucie?

 

Pojawiła się też specjalna, czerwona opaska z napisem "Dziecko w samochodzie". Została zaprojektowana przez jednego z ojców należących do stowarzyszenia społecznego, które działa w Mediolanie. Opaskę należy przyczepić do fotelika dziecięcego, a następnie kierowca musi ją nałożyć na swoją rękę. Dzięki temu trudniej mu zapomnieć o tym, że wiezie małego pasażera.

Zobacz też: Policja wybiła szybę w samochodzie, by dostać się do umierającego dziecka!

Kolejnym nowatorskim pomysłem jest specjalna aplikacja, która została przetestowana w kilku żłobkach niedaleko Pizy. Nosi nazwę "Ok Ci Sei!" - oznaczającą w wolnym tłumaczeniu "Ok, jesteś!". Aplikacja nieustannie monitoruje obecność dzieci w placówkach. Autorzy nazywają ją rodzajem cyfrowego dziennika. Rodzice dziecka, którego nieobecność nie została wcześniej usprawiedliwiona i wprowadzona do systemu, automatycznie otrzymują SMS-a i maila, że brakuje ich dziecka w placówce.

PAP alarmuje: Wystarczy godzina, by w upalny dzień dziecko zamknięte w samochodzie umarło. Ale już po kwadransie jego zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo. Nawet jeśli auto stoi w cieniu.

 

AK

Źródło: PAP, rmf24

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz