[WYBÓR REDAKCJI] Sprawdzone leki na ból i gorączkę u dzieci w różnym wieku

Dzieci potrzebują różnych leków, które są przeznaczone specjalnie dla ich grupy wiekowej. Sprawdź, co polecamy!

ból i gorączka u dzieci

Każda mama wie, że jesienne zmiany temperatur, deszcz, wiatr i częste przeziębienia w szkole stwarzają doskonałe warunki dla podłapania infekcji. Najczęstszym pierwszym objawem jest gorączka. W takiej sytuacji musisz działać natychmiastowo, podając lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. W zależności od wieku dziecka producent Nurofenu stworzył różne rodzaje leku: zawiesinę dla najmłodszych i nowość dla starszych dzieci – elastyczne kapsułki do żucia.

 

Leki dla najmłodszych

Czas choroby u dzieci jest bardzo stresującym momentem dla każdej mamy, dla której priorytetem jest ulżenie dziecku i wzmocnienie jego organizmu. Dla małych dzieci doskonałym rozwiązaniem jest zawiesina doustna Nurofen dla dzieci Forte, która działa już po 15 minutach, niwelując gorączkę nawet do 8 godzin. Produkt nie zawiera cukrów, barwników ani benzoesanu sodu, dzięki czemu jest bezpieczny dla najmłodszych. W przypadku małych dzieci sprawdzą się też czopki Nurofen – one również zawierające dawkę leku odpowiednią dla najmłodszych.

 

Leczenie bólu i gorączki u starszych dzieci

Jeżeli u dziecka pojawia się gorączka, to jest to dla nas dobra wiadomość – taka reakcja świadczy o tym, że organizm walczy z chorobą. Jednak oczywistych względów towarzyszy temu osłabienie i obniżenie samopoczucia. Aby łatwiej uporać się z tymi dolegliwościami, polecamy nowy lek dostępny na rynku – Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia. Innowacyjna formuła żelowych kapsułek to w Polsce absolutna nowość. Niweluje możliwość zadławienia i tym samym umożliwia szybkie przeniknięcie substancji czynnej do organizmu. Lek działa nie tylko przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, ale też przeciwzapalnie. Kapsułek nie trzeba popijać wodą, co jest ogromnym ułatwieniem. Taka forma leku sprawdza się zwłaszcza przy spuchniętym gardle i w podróży. Kapsułki mają też przyjemny pomarańczowy smak, dzięki czemu leczenie staje się całkiem przyjemne!

 

Odpowiedni dobór leków

Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór leków dla starszych dzieci, dla których medykamenty przeznaczone dla dorosłych mogą spowodować negatywne skutki – pamiętaj, aby dzieciom poniżej 12 roku życia nie podawać preparatów zawierających takie substancje czynne jak np. deksketoprofenu czy metamizolu, które są zawarte w lekach dla dorosłych. Idealnym rozwiązaniem jest Nurofen dla dzieci Junior Kapsułki do żucia, który zawiera odpowiednią dawkę leku przeciwgorączkowego i przeciwbólowego.

 

Sugerowane ceny leków:

Nurofen Junior Kapsułki do żucia: 22,99 zł

Nurofen Forte 50ml: 16,99 zł

Nurofen Forte 100ml: 29,99 zł

Nurofen Forte 150ml: 34,99 zł

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz