Syrop na katar dla dzieci - sposób supermamy na dziecięce problemy

Choroba dziecka, nawet ta pozornie niegroźna, jest prawdziwym utrapieniem mam. Radzenie sobie z dolegliwości jest zatem nie lada wyzwaniem, dlatego warto wiedzieć, co pomoże zwalczyć podstawowe infekcje u maluchów. Jedną z najczęstszych przypadłości jest nieżyt nosa. Skuteczne zwalczenie tej powszechnej infekcji nie jest trudne, jednak warto się do tego odpowiednio przygotować.

Sezon ogórkowy i katar u dzieci

Lato to czas, na który wszyscy, zarówno mali, jak i duzi, czekają ze zniecierpliwieniem. Wakacje, plaża, góry, słońce, odpoczynek, niezmącony spokój, aż tu nagle... katar u dziecka. Infekcja malucha stawia rodzinę w tryb gotowości, a marzenia o wakacyjnym wypoczynku znikają w mgnieniu oka. Nic dziwnego. Maluchy nie najlepiej znoszą letnie przeziębienia. Wszystko to za sprawą upałów wzmagających dolegliwości. Nie bez znaczenia są również zakazy mamy, która nie pozwala choremu dziecku na morskie kąpiele i leżakowanie na trawie o poranku. Katar u dzieci latem pojawia się częściej niż mogłoby się wydawać. Dzieje się tak z wielu powodów. Przyczyną nieżytu nosa w okresie wakacyjnym może być, np. alergia. Kolejnym powodem letnich przeziębień są również gorące dni. W czasie upałów chętniej sięgamy (i dajemy dzieciom) po lody i zimne napoje, które przyczyniają się do drobnych infekcji wywołanych amplitudą temperatury. Skwar sprawia, że częściej się pocimy, co w konfrontacji z chłodnym wiatrem również może spowodować katar.

Być mamą i nie zwariować

Mama to postać wielofunkcyjna. Gdy trzeba, kończyny mnożą się, wykonywanie codziennych obowiązków nabiera tempa, a nowe, genialne pomysły wyrastają jak grzyby po deszczu. Zdarza się jednak, że nawet supermamie opadają ręce. Dzieje się tak najczęściej, gdy mimo wszelkich starań i stawania na głowie, dziecko znów choruje. Pojawiają się wówczas rozterki i wyrzuty sumienia, że maluch znów czuje się źle. Wiele kobiet zastanawia się, jak być mamą i nie zwariować? Odpowiedź jest banalnie prosta! Wystarczy bowiem przygotować się na każdą ewentualność i zadbać o to, by w przydomowym bunkrze znalazło się antidotum na wszystko. Jednym z czołowych produktów na liście must have powinien być syrop na katar dla dzieci.

Syrop na katar dla dzieci - domowy czy z apteki?

Każda supermama stara się zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze. Dotyczy to również produktów spożywczych i leków. Z każdym rokiem coraz bardziej dbamy też o to, by żyć bliżej natury (nawet będąc typowymi mieszczuchami) i staramy się wykluczać chemię z naszego jadłospisu. Zdarza się także, że rezygnujemy także z leków dostępnych w aptece na rzecz tych przygotowywanych w domowym zaciszu. Matka Natura od wieków pomaga zwalczać rozmaite dolegliwości i radzi sobie z tym doskonale, jednak nie zapominajmy, że korzystanie z jej dobrodziejstw wymaga ogromnej wiedzy i nie zawsze przynosi pożądane rezultaty w określonym czasie. Warto więc zawczasu skonsultować się z pediatrą i wybrać najlepszy syrop na katar u dzieci (https://akademianiechorowania.pl/produkty/), który przyniesie ulgę maluchowi w razie potrzeby. Produkty dostępne bez recepty nie mogą być jednak stosowane bez wiedzy lekarza, ponieważ zdarza się, że nawet doskonale przebadany preparat wywołuje reakcje alergiczne lub działania niepożądane.

Katar u dzieci - inne metody leczenia

Syrop na katar dla dzieci jest jednym z najlepszych rozwiązań uciążliwych dolegliwości, jednak istnieje wiele domowych sposobów radzenia sobie z infekcją. Każda supermama z pewnością wypróbowała je wiele razy. Jedną z najskuteczniejszych metod przynoszenia ulgi podczas nieżytu nosa są inhalacje. Będą pomocne szczególnie latem, podczas upałów, kiedy nawet zdrowe osoby odczuwają nieznaczny dyskomfort podczas oddychanie. Suche powietrze w upalne dni przyczynia się do wysuszania błony śluzowej nosa, co jest przyczyną problemów. Na szczęście inhalacje to zabiegi, które z łatwością wykonamy w domu, a efekt będzie zdumiewający. Kolejnym sposobem łagodzenia dolegliwości jest nawilżanie kanałów nosowych za pomocą wody morskiej. Przyniesie to ulgę wysuszonym śluzówkom oraz ułatwi oczyszczenia nosa. Ważne jest również regularne przyjmowanie płynów, które nie tylko zapobiegnie odwodnieniu w gorący dzień, ale pomoże pokonać infekcję.

Katar leczony trwa tydzień, nieleczony - siedem dni

Przekorne przysłowie mówi, że katar leczony trwa tydzień, a nieleczony - siedem dni, dlatego walcząc z nieżytem nosa u dziecka, warto uzbroić się w cierpliwość. Rzeczywiście natychmiastowe zwalczenie dolegliwości graniczy z cudem, jednak stosowanie leków i odpowiednich zabiegów z pewnością przyniesie ulgę w oddychaniu. Zadaniem supermamy jest zatem zniwelowanie dokuczliwych objawów i niedoprowadzenie do powtórnej infekcji. Czas oczekiwania na poprawę wynosi kilka dni, dlatego trzeba pamiętać, by nie wpadać w panikę, jeśli po pierwszym podaniu syropu na katar lub przeprowadzeniu inhalacji nie widać efektów.

Leczenie kataru u dzieci wymaga cierpliwości, jednak infekcja nigdy nie powinna być lekceważąca. Nierzadko zdarza się bowiem, że pozornie niegroźny nieżyt nosa jest objawem poważnej choroby, również latem, choć w okresie wakacyjnym spodziewamy się jej najmniej. Każda supermama powinna więc mieć na podorędziu środki przynoszące ulgę w uporczywych dolegliwościach. Na liście must have z pewnością powinny znaleźć się produkty takie jak: syrop na katar dla dzieci, zioła do inhalacji oraz woda morska. Wszystkie przydadzą się, gdy maluch zacznie skarżyć się na zatkany nos.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kraksa
2019-02-21 20:45:14

dla mnie jakoś syrop nie przemawia na leczenie katar. natomiast bardzo dobrze sprawdza się dla moich maluchów Oxalin Junior. jest jak krople do nosa, tylko, że ma konsystencje żelu, przez co nie spływa do gardła i zatrzymuje się w nosie gdzie bardzo pomaga i walczy z katarem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz