Szczepionka dla dzieci wycofana z użycia!

Wstrzymano sprzedaż i stosowanie szczepionki Pentaxim przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, podawanej najmłodszym pacjentom.

szczepienie niemowlaka

Producentem preparatu jest największy na świecie producent szczepionek, firma Sanofi Pasteur. Szczepionkę Pentaxim przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi podaje się maluchom w szóstym tygodniu życia oraz dzieciom, które skończyły dwa latka, rok po tzw. szczepieniu pierwotnym.

Do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Kielcach wpłynęło zawiadomienie od jednej z lokalnych przychodni o podejrzeniu "braku spełniania wymagań jakościowych" specyfiku. Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał jego obrót i stosowanie na terenie woj. świętokrzyskiego. Jak czytamy w decyzji „do inspektora wpłynęło podejrzenie braku spełniania wymagań jakościowych produktu leczniczego Pentaxim, o numerze serii POB 332V i dacie ważności: marzec 2019 r.

Przyczyną zgłoszenia jest fakt, że proszek nie połączył się z zawiesiną. W efekcie wytworzył się czop zawieszony w rozpuszczalniku medycznym.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz