Szokująca teoria: 500 plus jest winne pożarom odpadów!

Prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Olsztynie twierdzi, że pożary odpadów to efekt programu Rodzina 500 plus.

Pożar

24 maja w nocy doszło do pożaru w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Ogień gasiło 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 17 zastępów OSP. Akcja gaśnicza trwała 16 godzin. Spłonęło 900 ton starych mebli składowanych na placu.

Zdaniem prezesa ZGOK, na placu zalegają meble, gdyż... beneficjenci programu 500 plus cały czas wymieniają stare na nowe, a zakład nie ma mocy przerobowych, aby nadążyć z ich usuwaniem.

- Póki nie będzie zorganizowanej, selektywnej zbiórki odpadów, z takimi sytuacjami musimy się liczyć. Meble zalegają, gdyż non stop są dowożone. Jest to efekt programu Rodzina 500 plus. Rodziny masowo wymieniają stare meble, a nasz zakład nie ma odpowiednich mocy by je przerobić – wyjaśnia prezes olsztyńskiego ZGOK, Marek Bryszewski.

Śledztwo w sprawie pożaru trwa. Policja wskazuje, że prawdopodobnie doszło do samozapłonu.

- Obecnie czekamy na raport na temat przyczyn pożaru, raport Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o zagrożeniu, jakie pożar stworzył dla środowiska oraz na raport CBA z kontroli ZGOK – Informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Radni miasta powątpiewają w samozapłon. Zauważają, że aby do niego doszło, w powietrzu musi nastąpić duże stężenie metanu. Ponadto w dniu, w którym wybuchł pożar, w Olsztynie wilgotność powietrza wynosiła aż 80 proc., a temperatura tylko 6 stopni Celsjusza. Przyczyn natomiast może być dużo, np. stary laptop z uszkodzoną baterią litową.

W Polsce doszło w tym roku do co najmniej 45 pożarów wysypisk i składowisk śmieci, choć – jak informuje straż pożarna - mogło być ich znacznie więcej, bo nawet 70 przypadków.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2018-06-14 20:30:44

Hahaha zajebiscie szefowie mafii zajmujących się wyłudzaniem hajsu na śmieciach oczywiście wspierający opozycje zwalili swoje machlojki na 500 plus no czad. Sprowadzają śmieci z różnych stron świata, wyłudzając od gminy pieniądze za zapełnianie śmieciarek i wytworzenie na wysypisko. Jako ze śmieci jest po prostu za dużo to najłatwiej podpalać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz