Uwaga Rodzice! Szpital w Pszczynie został zamknięty!

Pacjenci, również Ci najmłodsi, będą odsyłani do innych szpitali.

szpital

Pacjenci, którzy obecnie zgłaszają się na Izbę Przyjęć są informowani o tym gdzie aktualnie mogą otrzymać stosowną pomoc. Szpital w Pszczynie poinformował we wtorek (12.06.2018) Śląski Urząd Wojewódzki, Śląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach o czasowym zawieszeniu pracy większości oddziałów szpitalnych, ze względu na kolosalne braki kadrowe. W szpitalu nie ma wystarczającej ilości lekarzy i pielęgniarek, którzy mogliby leczyć pacjentów.

20 pacjentów Szpitala w Pszczynie zostało przewiezionych do innych Szpitali. 

"Niestety potwierdziły się nasze przewidywania, że w związku z niepewną sytuacją szpitala po 1 lipca, pracownicy będą poszukiwać nowych miejsc pracy, które zapewnią im stabilizację" - twierdzi rzecznik szpitala Witold Jajszczok.

W zeszły wtorek zawieszona została praca następujących oddziałów: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne (neurologia), Izba Przyjęć, neonatologia II stopień referencyjny, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, położnictwo i ginekologia II stopień referencyjny.

Centrum Dializa sp. z o.o. dzierżawca Szpitala w Pszczynie informuje też, że pogorszenie sytuacji finansowej szpitala jest rezultatem rygorystycznego egzekwowania przez NFZ  wielomilionowych kar nakładanych na szpital oraz wieloletnich opóźnień w zapłacie ponad 16 mln zł należności.

Śląski OW NFZ zapewnićapacjentom Szpitala w Pszczynie dostęp do informacji w sprawie kontynuacji leczenia - mogą oni uzyskać wszelkie informację, dzwoniąc na numer całodobowej infolinii: 801 002 903 lub w godz. 8-16 od poniedziałku do piątku na numer: 32 735 16 00

 

AK

Źródło: dziennikzachodni.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz