Szpitale zamykają pediatrię. Wstrzymują przyjęcia dzieci

Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego zawiesił działalność oddziału pediatrycznego i, niestety, to nie jest odosobniony przypadek w Polsce.

dziecko-pediatria

Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie pod koniec grudnia 2017 r. zawiesił działalność oddziału pediatrycznego. Kilka dni wcześniej wstrzymano przyjęcia dzieci na ten oddział.

Przyczyną decyzji był fakt, że nie można było zapewnić pacjentom odpowiedniej opieki medycznej z powodu braku lekarzy. Prawo zabrania zatrudnienia lekarzy na etacie i jednocześnie na umowę o dzieło, a szpitala nie stać na pełny etat dla wszystkich lekarzy - informuje placówka.

Oddział posiada 30 łóżek, rocznie przyjmował około 700 małych pacjentów. Pracuje w nuim tylko trzech lekarzy na etacie, do tego trzech lekarzy dyżurujących i 12 pielęgniarek.

Przeciwko decyzji o zawieszeniu działalności oddziału protestowali mieszkańcy powiatu, którzy skierowali petycję w tej sprawie do starosty, przypominając, że samorząd prywatyzując szpital, zapewniał, że oddział nie będzie likwidowany oraz że będzie się rozwijał.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz