Tego dnia nie zobaczysz bajek! Stacja dla dzieci zachęca... do wyjścia na dwór

Stacja chce przypomnieć, że nie ma nic lepszego, niż zabawa na świeżym powietrzu.

Dnia Zabawy

26 sierpnia na Polu Mokotowskim odbędzie się piąta edycja "Dnia Zabawy". Nicelodion chce przypomnieć rodzicom i dzieciom, że nie ma nic lepszego niż zabawa na świeżym powietrzu. Choć akcje związane z "Dniem Zabawy 2017" są prowadzone w warszawskich parkach i ogródkach jordanowskich, stacja tego dnia wygasi swoją antenę i stronę internetową, by zaprosić dzieci na zewnątrz na terenie całej Polski.

Akcja ma być próbą obudzenia dziecięcej radości w dorosłych, którzy może z sentymentem przypomną sobie swoje dzieciństwo. Niestety większość z naszych dzieci nie zna zabaw podwórkowych.

- Pomimo różnicy pokoleń i znacznego postępu technologicznego należy pamiętać, że podwórko od lat pozostaje takie samo, jak dawniej. Nadal mamy chodniki, na których możemy rysować kredą, słupki do zaczepienia gumy do skakania i trzepaki, które w ostatniej kolejności służyły do trzepania dywanów. Zachęcamy rodziców, aby przypomnieli sobie zabawy z dzieciństwa i pokazali je swoim pociechom – mówi Agnieszka Krakós-Gorący, PR manager Viacom. – Wystarczy wyjść na zewnątrz i spojrzeć na swoje miasto jak na wielki plac zabaw. Tutaj naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Dlaczego warto?

Niby każdy z nas wie, że ruch to zdrowie. Jednak skupiając się na szukaniu idealnych zajęć wspierających prawidłowy rozwój, zapominamy, że najprostszą i najlepszą metodą jest ruch. Małe dziecko huśtając się, balansując na krawężniku, biegając, wspinając się na meble, wykonuje ogrom pracy. To jak bardzo pozwolimy na swobodną zabawę, będzie procentować w przyszłym życiu dziecka.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz