Telemedycyna dla dzieci w Polsce

Medycyna na odległość prowadzona jest już w ramach programu profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

telemedycyna w szkole

Ostatnio najnowocześniejsze technologie telemedycynczne testowane są np. w ukraińskich wsiach. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła specjalną ustawę, która wprowadza możliwość zdalnej diagnostyki, poradnictwa i leczenia z wykorzystaniem sieci Internet.

Na bazie ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej będą tworzone na terenie kraju punkty telemedycyny. Dzieci i ich rodzice z najdalszych wsi będą mogli uzyskać szybką, fachową poradę od lekarza ze szpitala obwodowego, a w razie potrzeby nawet od kijowskich profesorów.

W Polsce ponad 200 uczniów z dwóch łódzkich szkół podstawowych było badanych w ramach pilotażowego programu „Zdalna pielęgniarka”. Dzięki telemedycznym rozwiązaniom dostęp do aktualizowanych na bieżąco wyników badań profilaktycznych będzie miał nie tylko personel medyczny, ale również rodzice.

U dzieci bardzo ważne jest wczesne wykrycie, rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego postępowania w chorobach. Pozwoli to na powrót naszych najmłodszych do pełni zdrowia. Dzięki badaniom zyskamy także dokładne dane, które w przyszłości mogą posłużyć do stworzenia odpowiednich programów profilaktycznych – mówi dr Szymon Gałczyński, koordynator projektu z Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz