TOUCH YOUR TITS, czyli nowa kampania promująca samobadanie piersi

Mimo, że temat jest wałkowany co roku, nadal mało kobiet bada swoje piersi. A warto!

badanie piersi

Ale jak badać piersi? Robię to dobrze? W którą stronę je masować? Te pytania zadaje sobie każda z nas. To właśnie dlatego ten temat ciągle jest powtarzany. Dlatego też powstała akcja społeczna "Touch Your Tits".

Teraz odpowiedz sobie sama na proste pytanie: badasz swoje piersi?

Większość z nas o tym nie pamięta albo omija temat, zrzucając to na garb braku wiedzy w tym temacie. A to duży błąd. Samobadanie pozwala wykryć zmiany na bardzo wczesnym etapie, co więcej, nie jest trudne. O tym prostym rytuale powinna pamiętać każda kobieta powyżej 20. roku życia.

Polecamy: Rak piersi nie ma metryki

Nie wiesz jak często badać piersi? Wystarczy raz w miesiącu, tydzień po rozpoczęciu miesiączki (6-9 dzień cyklu). Masz jeszcze jakieś pytania? Posłuchaj, co mówią na ten temat kobiety, biorące udział w nowej kampanii społecznej "Touch Your Tits"

Twórcami "Touch Your Tits" są: dziennikarka Mona Chalabi oraz fotografka/twórczyni wideo Mae Ryan. Koleżanki z redakcji (obie pracowały dla The Guardian US) postanowiły zwrócić uwagę na problem samobadania piersi. Po prostu robimy to za rzadko lub wcale! Główny cel ich projektu? "Chcemy upewnić się, że kobiety będą tak samo pamiętać o badaniu piersi, jak o wizycie u lekarza. Powinny regularnie dotykać swoich piersi".

Zobacz też: Rak piersi - choroba ciała i duszy kobiet

Zauważcie, że w spocie występują kobiety w różnym wieku i o różnej wielkości i kształcie biustu. Nad całością czuwał lekarz.

Koszulki promujące akcję oraz więcej zdjęć z kampanii znajdziecie na Instagramie Mae Ryan.

Lubicie takie akcje?

Touch Your Tits from Mae Ryan on Vimeo.

 
 
AK
Źródło: elle.pl
Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz