Twój maluch NIE MUSI bać się dentysty...

... a nawet może go pokochać. Dziesięć rad, jak sprawić, by wizyty stomatologiczne były dla Twojego dziecka czymś zupełnie naturalnym i bezstresowym.

mama

Strach przed stomatologiem towarzyszy 46% dorosłych Polaków. Mając w pamięci nie tak dawne standardy stomatologiczne w państwowych placówkach służby zdrowia w czasach naszego dzieciństwa, nie ma się co dziwić. Lęk przed dentystą często zakorzeniony jest w złych wspomnieniach i nieświadomie przekazywany najmłodszym. Tymczasem od wielu lat wizyty dentystyczne są przyjemne i bezbolesne. Jak nie dopuścić do rozwoju dentofobii u dzieci?

Lek. dent. Katarzyna Ostaszewska z warszawskiej kliniki Prima-Dent, podaje 10 zasad, których przestrzeganie sprawi, że dzieci z ochotą będą chodzić na wizyty stomatologiczne.

Doktor Ostaszewska jest ekspertem medycznym kampanii „Lekcja stomatologii", której celem jest pozytywne wpłynięcie na świadomość, a docelowo na stan i przyszłość uzębienia Polaków oraz wyeliminowanie stresu stomatologicznego. W ramach kampanii organizowane są między innymi lekcje edukacyjne dla przedszkoli, szkół, uniwersytetów trzeciego wieku oraz przedsiębiorstw, w czasie których uczestnicy zapoznawani są z technikami dbania o zdrowie jamy ustnej oraz redukcji stresu stomatologicznego. Kampania została objęta patronatem honorowym między innymi Rzecznika Praw Dziecka.

Czytaj dalej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz