U nas w domu się nie pali

My, dorośli mamy wybór: strefy wolne od papierosów lub miejsca dla palących. Ale dzieci palących rodziców już nie mają tego wyboru, są skazane na bierne palenie oraz na palenie z trzeciej ręki. Jak papierosy wpływają na zdrowie dzieci? Czy „kurzenie” na balkonie też jest złe?

palenie

1% kobiet w ciąży

Tylko 1% kobiet w ciąży pali papierosy. Reszta rzuca palenie. Przynajmniej na czas ciąży. Dlaczego nie udaje się to wszystkim? Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która nie słyszałaby, że palenie w czasie tych szczególnych 9 miesięcy poważnie szkodzi dziecku. Pewna mama pisząca bloga, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, zapytała swojego ginekologa „Panie doktorze, jak żyć?”, a on jej odpowiedział „Nie pić, nie palić”, a nasza mama mu na to: „No właśnie, nie pić, nie palić, jak żyć?”. Z odstawieniem alkoholu nie miała żadnego problemu, ale papierosy paliła codziennie. Na szczęście udało jej się rzuć palenie i to skutecznie, nie tylko na czas ciąży. Okazuje się, że palenie papierosów wpływa tak samo źle na dziecko, jak palenie przez matkę wpływa na płód. Są na to mocne dowody.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

młoda
2015-08-22 14:14:51

re: U nas w domu się nie pali

No sorry ale jak autami sie jezdzi w piecu pali to czyste mamy powietrze ludzie przestancie z ta nagonka na palaczy ja bedac w ciazy nie palilam, bo mnie zwyczajnie odrzuciło ale nie uwazam to za zbrodnie tak jak jest to w ten sposob opisane w artykule mniej wozenia dup w autach i powietrze bedzie czystrze i wtedy robcie nagonki na osoby palace!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz