Udogodnienia dla mam-studentek, leki dla kobiet w ciąży i emerytury dla matek

Rząd zapowiada dużo nowych udogodnień dla młodych mam i mam-studentek.

kobieta w ciąży

Wśród rozwiązań, wypracowanych wspólnie przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbietą Rafalską, oraz szefową Komitetu Społecznego Rady Ministrów, Beatę Szydło, wymienia się dodatkowe, bezpłatne urlopy wychowawcze oraz gwarancje miejsc w żłobkach i przedszkolach.

- Ale chcemy też wprowadzić dużo udogodnień dla mam-studentek - zapowiada była  premier.

Mają one dotyczyć m.in. organizacji toku studiów, ułatwień w dostępie do urlopów dziekańskich oraz wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

Aby mam były mamy w czasie ciąży były zdrowe, rząd zapowiada rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia

- Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe. W związku z tym wprowadzimy program darmowych leków dla kobiet w ciąży – mówi  Beata Szydło.

Mateusz Morawiecki zaproponował również wprowadzenie dodatkowej emerytury dla kobiet, które osiągnęły wiek emerytalny, nie mają minimalnej emerytury, a urodziły co najmniej czwórkę dzieci.

- Każdy się zgodzi, że nikt nie robi więcej dla przyszłości Polski, również dla przyszłości systemu emerytalnego niż te panie, które wychowują czwórkę lub więcej dzieci w rodzinach wielodzietnych – stwierdził premier Morawiecki.

TW

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Justyna
2019-03-08 17:08:38

Super! Oby tak dalej! Kobieta w ciąży powinna mieć przywileje i udogodnienia. Od 2 lat są też nowe przepisy dotyczące pracy kobiet w ciąży https://safety-service.pl/przepisy-bhp/kobieta-w-ciazy-jakich-czynnosci-nie-moze-wykonywac-w-pracy/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz