Światowa Organizacja Zdrowia: uzależnienie od gier to choroba

Uzależnienie od gier zostało oficjalne uznane przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę.

Uzależnienie od gier

Uzależnienie od gier (gaming disorder) dodano do długiej listy zaburzeń psychicznych, znajdujących się w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD-11).

„Międzynarodowa statystyczna klasyfikacja chorób i problemów zdrowotnych (ICD) jest podstawą do statystyki zdrowotnej. Odwzorowuje ludzką kondycję od urodzenia do śmierci: wszelkie obrażenia lub choroby, które spotykamy w życiu - i wszystko, na co możemy umrzeć - jest kodowane” – czytamy na stronie WHO.

Według WHO, granie w gry może dominować nad innym potrzebami i skutkować negatywnymi konsekwencjami, a nawet śmiercią. Na świecie znane są przypadki osób, które w związku z kompulsywnym, nie dającym się opanować, wewnętrznym przymusem grania zmarły z wyczerpania lub odwodnienia.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że aby uzależnienie było sklasyfikowane jako choroba, musi utrzymywać się przez co najmniej rok. Objawami wskazującymi jest zachowanie osoby, dla której granie przewyższa inne pragnienia. Według szacunków dotyczyć to może aż 3 proc. wszystkich miłośników gier, co oznacza ok 2 mld osób.  

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz