W USA urodziło się dziecko z wirusem ZIKA!

Co wiemy dziś o wirusie ZIKA i jego wpływie na matkę i płód?

wirus Zika

Nic bardziej nie zasiewa strachu w sercach milionów ludzi bardziej, niż wiadomość o tajemniczej epidemii wirusa, na którego nie ma lekarstwa i szczepionki, a który zagraża życiu nienarodzonych dzieci. Wirus Zika, którym mogą zarazić się kobiety w ciąży, powoduje wadę wrodzoną u niemowląt – mikrocefalię. W wyniku tej wady, głowa i mózg dziecka nie są w stanie prawidłowo się rozwijać.

Na początku do wiadomości dochodziły informacje, o dzieciach urodzonych z wirusem Zika w Ameryce Południowej. Teraz infekcja ta pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. 31 maja w Hackensack University Medical Center w New Jersey, mieszkanka Hondurasu odwiedzająca USA, urodziła przez cesarskie cięcie dziecko. Szybko okazało się, że jeszcze w ojczyźnie 31-letniej kobiety musiało dojść do zarażenia wirusem Zika, ponieważ dziecko urodziło się z małogłowiem.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Linker
2016-06-07 12:32:08

ściema M0N$4NT0, a nie Zika

To nie wirus Zika powoduje małogłowie, więc przestańcie straszyć tymi zdjęciami dzieci z mikrocefalią przy okazji pisania o wirusie Zika. Więcej info tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/w,17007,160370860,160370860,To_nie_wirus_Zika_jest_przyczyna_maloglowia_Bra_.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz