Wirus Zika - zagrożenie dla ciężarnych i małych dzieci

Wirus Zika, który powoduje nieodwracalne zmiany u płodu, obecnie szaleje w Ameryce Południowej. Niestety WHO nie ma dobrych wieści dla Europejczyków, wiosną i latem wirus Zika może zagrozić Europie.

zika wirus

Co to jest wirus Zika?

Moskity to komary tropikalne, które przenoszą wirusa. Są szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży, mogą powodować małogłowie u dzieci. Niestety na tego wirusa nie ma ani lekarstwa ani szczepionki. Wirus jest przenoszony przez krew, nie udowodniono innych dróg przenoszenia, choć pojawił się sygnał, że wirus może być przenoszony drogą płciową. Obecnie naukowcy pracują nad szczepionką. Amerykański Instytut Zdrowia (NIH) bada dwa preparaty, jeden z nich będzie testowany na ludziach pod koniec 2016 roku. Obecnie walka z wirusem polega na niszczeniu komarów tropikalnych, które przenoszą wirusa. Zaleca się, aby ludzie nosi ubrania chroniące przed ukąszeniami, korzystali z moskitier oraz środków odstraszających owady. 

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Cała prawda o Ziku
2016-02-05 11:53:08

re: Wirus Zika - zagrożenie dla ciężarnych i małych dzieci

Drogie mamy, przeczytajcie lepiej porządny artykuł na ten temat http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/77784-jak-korporacje-wykorzystuja-zika-by-ukryc-prawde-przed-swiatem WHO prawdy Wam nie powie, u nich liczy się tylko pieniądz!!!1

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2016-02-04 16:11:45

re: Wirus Zika - zagrożenie dla ciężarnych i małych dzieci

I dzieci jak powyżej, według mnie się męczą i powinny mieć kobiety prawo do aborcji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
PaOla
2016-02-05 11:54:25

Kobieto dowiedz się najpierw co to jest za wirus a nie takie brednie wypisujesz !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz