Woda w basenie dla dziecka - ozonowana, chlorowana czy oczyszczana promieniami UV?

Jeśli już zdecydujemy się na basem z dzieckiem, stajemy przed dylematem - jaka woda w basenie będzie najlepsza? Podpowiadamy!

basen

Jakość wody w basenach na terenie Polski reguluje ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzania ścieków z 7 czerwca 2001 roku. Trudno jednak uważać, że ustawa gwarantuje nam czystą wodę. Na jakość wody mają wpływ również osoby, które korzystają z basenu. Dokładne umycie ciała przed korzystaniem z pływalni powoduje zmniejszenie ilości drobnoustrojów, czyli mniejsze stężenie chloramin w wodzie.

Woda chlorowana

Większość basenów w Polsce stosuje chlor jako główną metodę dezynfekcji wody. Jest to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób na oczyszczanie wody. Należy jednak pamiętać, że chlor reaguje z potem i drobnoustrojami na ciele ludzkim, co powoduje powstawanie chloramin odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach w wodzie i w powietrzu i występowanie podrażnień skóry. Bardzo szkodzi to alergikom. Skóra staje się sucha, a stroje kąpielowe szybciej się psują. Również negatywny wpływ ma to na włosy.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz