Wpływ leków przeciwbólowych na płodność

Planujesz dziecko? Bierzesz leki przeciwbólowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie leki przeciwbólowe szkodzą płodności.

ciąża

Leki przeciwbólowe są powszechnie dostępne bez recepty, niektóre można kupić nawet w zwyczajnym sklepie. Niestety nie dla wszystkich jest to dobre. Jeśli obecnie planujesz zajście w ciążę, zażywanie aspiryny czy ibuprofenu może pokrzyżować Twoje plany. Ibuprofen i aspiryna zaliczane są do dużej grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Preparaty z tej grupy mogą zaburzać owulację, a ich regularne stosowanie powoduje problemy z erekcją. Popularne leki przeciwbólowe mogą zaszkodzić zarówno płodności żeńskiej, jak i męskiej.

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

chemik
2015-07-06 19:01:56

re: Wpływ leków przeciwbólowych na płodność

Kochana Redakcjo, wprowadzacie. Napisane jest, że "możecie sięgnąć po leki zawierające paracetamol, który działa przeciwzapalnie", co sugeruje jego silne działanie przeciwzapalne. A to, Kochana Redakcjo, jest totalnym bullshitem bo akurat paracetamol jako JEDYNY z nlpz wykazuje tak znikome działanie przeciwzapalne, że aż zaniedbywalne. Niestety nie znacie się na wielu sprawach, o których tu piszecie i taka jest prawda. Żeby przypadkiem ktoś się nie sugerował mądrościami z tej ... strony, bo Kochana Redakcja może mieć ludzkie życia na sumieniu. Pozdrawiam Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
OoO
2015-07-06 10:11:55

re: Wpływ leków przeciwbólowych na płodność

od kiedy paracetamol dziala PRZECIWZAPALNIE???????????????????????????????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
:O
2015-07-06 10:45:23

no wlasnie... to ibuprofen dziala przeciwzapalnie a paracetamol typowo przeciwbolowo... zenada te artykuly czasami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Redakcja SuperMamy
2015-07-06 11:45:46

Kochane Czytelniczki, nie wprowadzamy nikogo w błąd. Paracetamol ma słabe działanie przeciwzapalne, choć nie posiada komponenty przeciwzapalnej tak, jak ibuprofen.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz