Wypadanie włosów po porodzie. Jak temu zaradzić?

Wypadające włosy po porodzie potrafią być bardzo kłopotliwe. Sprawdź, jak temu zaradzić!

włosy

Wypadajace włosy po porodzie to prawdziwa udręka dla młodych mam. Czy jednak rzeczywiście jest się czym martwić? Czy wypadające włosy po porodzie to normalne zjawisko? Przekonaj się!

W czasie ciąży zmienia się cały organizm kobiety, w tym również jej ciało.

Jedne z pań zmagają się z trądzikiem, inne mają nieskazitelnie gładką cerę. Niektórym na potęgę przetłuszczają się włosy, a inne mogłyby ich w ogóle nie myć. Większość ciężarnych nie narzeka jednak na wypadanie włosów. Włosy w ciąży w zdecydowanej większości przypadków są po prostu mocniejsze! Ciąża jednak nie trwa wiecznie i stan włosów również musi wrócić do normalności.

Wypadające włosy po porodzie – dlaczego włosy wypadają?

Podczas połogu włosy zachowują się inaczej niż zwykle. Zmiany te są wynikiem podwyższonego poziomu estrogenów, przez co nasze włosy nie słabną, a wzmacniają się. Wówczas mamy uczucie, że jest ich więcej i są grubsze. Po porodzie poziom estrogenów drastycznie spada, dlatego też włosy wypadają. Wypadają w tym czasie również włosy, które powinny wypaść jeszcze wtedy, gdy byłaś w ciąży. Dlatego też kobietom po porodzie tak często wydaje się, że zaraz będą łyse.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz