Niewinna zabawa skończyła się dla tego chłopca tragicznie!

Ta historia przypomina, że należy być szczególnie uważnym, gdy nasze dzieci chcą się bawić na trampolinie.

trampolina

Ten wakacyjny hit dla dzieci (i dorosłych) ma wielu zwolenników. Każdy, kto ma choć kawałek swojego prywatnego podwórka, chce postawić na nim właśnie trampolinę. Skakanie to świetna zabawa dla całej rodziny. Nic dziwnego, że w okresie wiosenno-letnim trampoliny sprzedają się bardzo dobrze.  Kryte parki trampolin również cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak zabawa taka może się skończyć tragicznie. Jakie są przykre konsekwencje korzystania z trampoliny? W efekcie zabawy na trampolinie do szpitali zgłasza się spora liczba małych pacjentów. Do najczęściej pojawiających się urazów należą skręcenia nadgarstka, stawu skokowego lub kostki.Poza tym zdarzają się nadciągnięcia mięśni, urazy głowy, zranienia. Do największej ilości wypadków dochodzi, gdy na trampolinie bawi się kilkoro dzieci bez nadzoru dorosłych.

Kait Ellen i jej trzyletni synek przekonali się jak taka zabawa może się skończyć. Kobieta postanowiła umieścić ostrzeżenie na Facebooku, gdyż podobnie jak ona wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń:

"Ostatnie 12 dni było dla nas niezwykle trudne, ale czujemy się zobowiązani, by uprzedzić innych rodziców, jakie zagrożenia niesie ze sobą odwiedzanie parków trampolin. Colton upadł i złamał kość udową. Złamał najtwardszą kość w ciele, niewinnie podskakując z nami na trampolinie. Czy wiedziałaś, że zgodnie z wytycznymi Amerykańskiej Akademii Pediatrii i Amerykańskiej Akademii Ortopedów "dzieci poniżej 6 roku życia nigdy nie powinny korzystać z trampoliny". Wynika to z faktu, że ich kości są kruche i nie są odporne na nacisk, jakiemu podlegają podczas powtarzających się skoków. My nie mieliśmy o tym pojęcia.

Nasze życie zostało wywrócone do góry nogami od czasu wypadku Coltona i każdy dzień to walka (...)"

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-07-13 18:12:24

Może i nie powinny,ale napewno nie powinny skakać razem z rodzicami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Irka
2017-07-11 18:39:24

A jutro do nas dotrze hopka..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz