3-latka nie żyje, a 5-latek walczy o życie. Tak dramatycznie skończyła się wycieczka do ZOO

U dzieci doszło do ostrej niewydolności nerek wskutek zakażenia bakterią E.coli.

E.coli

Po wizycie w ZOO 3-letnia Kallan i 5-letni Kade zaczęli się źle czuć. Stan dzieci szybko się pogarszał maluchy miały biegunkę i wymiotowały krwią. Okazało się, że u Kade i Kallan doszło do ostrej niewydolności nerek po zakażeniu E. coli, co doprowadziło do hemolitycznego zespołu moczopędnego (HUS). W zeszłym tygodniu dziewczynka zmarła, a jej brat walczy o życie.

- Toksyna z bakterii nie tylko uszkodziła nerki Kallan, ale także jej system neurologiczny - tłumaczy mama dziewczynki. - Jej mózg i serce były uszkodzone. Nasza słodka mała dziewczynka straciła bitwę i poszła do nieba ostatniej nocy.

Przyczyny zakażenia nie są znane, ale wstępne doniesienia sugerują, że dzieci mogły się zetknąć z bakterią podczas kontaktu ze zwierzętami w Zoo. Maluchy głaskały i przytulały zwierzęta.

Escherichia coli (E.Coli, bakteria EHEC), czyli pałeczka okrężnicy, bo taka jest jej medyczna nazwa, to gram ujemna bakteria, należąca do rodziny Enterbacteriaceae. Pod tym określeniem kryje się ok. 200 różnych bakterii, należących do tego samego gatunku. Jest to bardzo popularna bakteria, wchodzi ona w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka i zwierząt stałocieplnych. W jelicie spełnia one pożyteczne funkcje, jednak E.coli w innych miejscach niż jelito grube jest bardzo niebezpieczna. Bakteria ta najczęściej prowadzi do zatrudnia pokarmowego, jednak może doprowadzić także do ciężkich infekcji.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz