Jak wygląda zapelenie spojówek u dziecka?

Zapalenie spojówek u dziecka - jak leczyć? Ile trwa? Czy trzeba z tym iść do lekarza?

chore oko

Wśród chorób, które często spotykają dzieci, jest między innymi zapalenie spojówek. Wiele mam już przez to przeszło, ale jeśli Ciebie ten problem nie dotyczył, to musisz koniecznie wiedzieć, co robić w takiej sytuacji.

Czym jest zapalenie spojówek?

Zapalenie spojówek u dzieci to jedna z najpowszechniejszych przyczyn zgłaszania się do okulisty. Często bywa nazywane „czerwonym okiem”, ponieważ zazwyczaj towarzyszy mu zaczerwienienie. Jest to stan zapalny błony śluzowej. Zapalenie spojówek pojawia się nagle, bardzo doskwiera i bywa zaraźliwe. Można sobie z nim jednak poradzić, pod warunkiem że szybko wykryje się przyczynę.

Jak wyglądają objawy zapalenia spojówek u dzieci?

Najczęstszym objawem jest zaczerwienienie spojówki. Często pojawia się również obrzęk powiek. Często przy zapaleniu spojówek mamy także do czynienia ze świądem (piasek w oczach), łzawieniem i nadwrażliwością na światło. Rzadko objawem zapalenia spojówek jest ból oka, lecz jeśli on się pojawi, konieczna jest dodatkowa konsultacja okulistyczna.

Zapalenie spojówek wywołane wirusami przebiega dodatkowo z zapaleniem gardła albo ucha środkowego. Towarzyszy mu również powiększenie węzłów chłonnych. Bakteryjnemu lub alergicznemu zapaleniu spojówek mogą towarzyszyć: uczucie zmęczenia i rozbicia, zmniejszony apetyt, bóle głowy i zaburzenia snu.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz