ZASADY ŻYWIENIA niemowląt i małych dzieci (+TABELKA dla dzieci do 1 roku życia)

Według danych statystycznych z 2012 roku, tylko 7% mam zna i stosuje się do stworzonych przez ekspertów zaleceń żywieniowych dla małych dzieci. Przekazujemy Wam więc najnowsze wytyczne prosto od specjalistów. W artykule znajdziecie wiele ważnych informacji, między innymi na temat tego, kiedy zacząć rozszerzanie diety maluszka, czy niemowlęciu można podawać mleko krowie, czy jajka są zdrowe i wiele innych...

jedzenie

Prawidłowe żywienie we wczesnym okresie życia dziecka ma niebagatelny wpływ na jego kondycję zdrowotną oraz rozwój psychofizyczny. Przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia niektórych chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, miażdżyca, alergia czy nowotwory w dorosłym życiu.

Badania wykazują wiele błędów popełnianych w sposobie żywienia dzieci. Do najczęstszych należą: podawanie zbyt dużej liczby posiłków w ciągu dnia, brak suplementacji witaminy D, nieprawidłowe przygotowanie mieszanek czy zbyt duża podaż soków w diecie (badanie na grupie 300 niemowląt w 6 i 12 miesiącu).* Zaobserwowano także zależność między spożyciem w 1 roku życia nadmiaru białka, a otyłością ujawniającą się w wieku 2 i 6 lat, a potem w życiu dorosłym.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz