Zaskakujące badania dotyczące białaczki u dzieci

Drogie Mamy, nie uwierzycie! To, że macie trochę brudniej w domu, może w niektórych przypadkach uratować życie Waszego malucha!

Sprzątanie w domu

Ta zaskakująca zależność występowania białaczki i czystości w domu wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjskiego naukowca. Wbrew pozorom, utrzymywanie sterylnych warunków w domu i brak kontaktu z rówieśnikami przyczynia się do rozwoju białaczki u dzieci zagrożonych genetycznie.

Ostra białaczka limfoblastyczna określana skrótem ALL (acute lymphoblastic leukaemia) to najczęściej występujący u dzieci rodzaj nowotworu - dotyka jedno na 2000 z nich. W krajach wysoko rozwiniętych liczba chorych w ostatnich latach drastycznie rośnie.

Choroba jest wynikiem współdziałania dwóch czynników: genetycznej mutacji i zwykłej infekcji, która jest punktem zapalnym dla rozwoju choroby.

Według Mela Greavesa, brytyjskiego eksperta od białaczki z londyńskiego Instytutu Badań nad Rakiem, większości zachorowań dałoby się uniknąć, gdyby obciążone genetycznie dzieci wychowywały się w brudniejszych domach i miały kontakt z innymi dziećmi.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

*
2018-06-03 10:23:09

A co z dziecmi które rodzą się już z tą chorobą? Jakaś głupota moim zdaniem. Ja nigdy nie miałam sterylne w domu. Codziennie syn mual kontakt z innym dzieckiem i starszym bratem który chodzi do szkoły i mimo wszystko zachorował na białaczkę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz