Zdrowe odżywianie w Święta, czyli gwiazdkowe menu mamy i dziecka

O czym pamiętać przygotowując wigilijny jadłospis dla przyszłych mam, kobiet karmiących, niemowląt i najmłodszych dzieci?

wigilijny stół

Świąteczny stół mamy i dziecka

Już niedługo wszyscy będziemy cieszyć się świąteczną atmosferą i magicznymi chwilami spędzanymi w gronie najbliższych. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym dajemy sobie chwilę wytchnienia, poświęcamy więcej uwagi bliskim, cieszymy się z prezentów, zarówno tych, które sami dostajemy, jak i z tych, którymi obdarowujemy rodzinę i przyjaciół. Gwiazdkowe spotkania odbywają się przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami, które wszyscy uwielbiamy. Kobiety w ciąży, mamy karmiące piersią oraz najmłodsze dzieci, przed którymi otwiera się świat nowych smaków, to wyjątkowa grupa o szczególnych potrzebach, która w tym czasie także może cieszyć się zdrową, odpowiednio zbilansowaną, a przede wszystkim smaczną i bezpieczną żywnością.

Wigilia przyszłych mam

Wyjątkowe 1000 pierwszych dni w życiu człowieka, rozpoczyna się z chwilą poczęcia. Już od tego momentu zaczyna kształtować się metabolizm dziecka. Otwiera się okno możliwości, w którym kobieta, poprzez odpowiedni sposób żywienia, ma wpływ na kształtowanie zdrowia swojego dziecka w przyszłości. Również w trakcie świąt przyszłe mamy powinny pamiętać o potrzebach organizmu w tym szczególnym okresie i zadbać o dostarczenie mu wartościowych składników odżywczych.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz