Rodzice za radą znachora zagłodzili na śmierć córkę

Sąd skazał znachora z Nowego Sącza, odpowiedzialnego za śmierć półrocznej Madzi.

Dziewczynka

Marek H. udzielał porad zdrowotnych wielu osobom. Diagnozował schorzenia i ustalał sposób leczenia. Wykorzystywał do tego różdżki, substancje określane przez siebie jako pierwiastki, zalecał stosowanie suszu roślinnego i sporządzanych przez siebie maści. Wykorzystywał przy tym wiarę chorych w posiadane właściwości nadprzyrodzone.

W końcu zajął się leczeniem półrocznej Madzi z Brzeznej koło Nowego Sącza. Rodzice dziewczynki Joanna i Michał P. zastosowali się do porad znachora, dotyczących żywienia i pielęgnacji córki. Znachor zakazał im korzystania z profesjonalnej opieki lekarskiej i kontaktów z członkami rodziny, na co także przystali. Wskutek tego doszło do niedożywienia i skrajnego wyniszczenia organizmu dziewczynki, która zmarła w połowie kwietnia 2014 roku. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było zaniedbanie i niedożywienie.

Rodzice usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka oraz znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Zdaniem sądu, znachor miał udzielać nieprawidłowych poleceń i instrukcji rodzicom, którzy za jego radą głodzili córkę. Usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz