Narodowy Dzień Starań o Dziecko, czyli jak zajść w ciążę?

O godzinie 12 w nocy kończy się najpopularniejszy dzień na staranie się o dziecko.

para w lozku

Drugi dzień stycznia w niektórych krajach uznawany jest bowiem za Narodowy Dzień Starań o Dziecko. Według badań brytyjskich naukowców właśnie tego dnia miliony młodych próbują zajść w ciążę. Oficjalne dane pokazują, że najczęstszym dniem urodzin w Wielkiej Brytanii jest 26 września. A ten wypada dokładnie 38 tygodni po 2 stycznia, co jest średnią długością ciąży.

Eksperci ds. płodności twierdzą, że chęć posiadania wrześniowego dziecka, spędzanie czasu we dwoje przed powrotem do pracy po Nowym Roku, a także miłość po Sylwesterze sprawiają, że aż 60 proc. czyni starania w nadziei na poczęcie potomstwa.

- Zachodzenie w ciążę wcale nie jest łatwe, więc pary, które próbują już jakiś czas, zrobią wszystko, aby sobie pomóc - tłumaczy Siobhan Freegard, założycielka Channel Mum.

Naukowcy z tej organizacji stwierdzili, że 71 proc. par stosuje niekonwencjonalne metody zwiększania swoich szans na poczęcia dziecka. Wśród najczęstszych wspomagaczy płodności jest spożywanie ciemnej czekolady - przetestowało to 37 proc. par uczestniczących w badaniu. Kolejne 32 proc. wypróbowało picie soku anansowego.

Popularnym środkiem do osiągnięcia celu okazała się także sztuczka z psychologią odwrotną: pary udawały, że nie chcą dziecka, a później spędzały szaloną noc, zapominając o tym, że starają się o poczęcie. Dwie osoby na pięć próbowały tej strategii i im się udawało.

Według badań GUS, w Polsce najwięcej dzieci przychodzi na świat latem. Poczęte są one zimą, ale nie 2. stycznia. Potwierdza to jednak teorię, że spędzanie ze sobą dużej ilości czasu w trakcie długich, zimowych wieczorów sprzyja poczęciom

Co ciekawe, w tym roku w Polsce najlepszy był 13 września - tego dnia narodziło się w naszym kraju prawie 1,5 tys. dzieci.

tw

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz