Co zrobić, jeśli facet nie chce pomagać w domu?

W wielu domach stare metody wychowywania chłopców i dziewczynek do dzisiaj dają się we znaki. Pokutuje syndrom matki Polki i chłopa sarmaty. Matka Polka robi wszystko za całą rodzinę, a chłop sarmata siedzi i czeka, aż wszystko zrobi się za niego. Czy możemy coś z tym zrobić?

Facet w domu

To nie żadne novum, jeśli jesteś w grupie kobiet, które harują za całą rodzinę, to z całą pewnością nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Jeszcze nasze babcie wychowywały swoich synów na nierobów domowych, matki naszych partnerów zagłaskiwały swoich synków na śmierć i pozostawały w paradygmacie, który pozwalał na to, by mężczyźnie prasowano, sprzątano i podawano posiłki.

Jeśli facet nie pomaga w domu, to czas najwyższy, żeby zaczął. Ba, co za parszywe określenie: pomagał. Facet ma robić tyle, ile potrzeba, bo dzielicie dom na pół. Jeśli Ty też pracujesz (a taki przypadek właśnie rozpatrujemy), a do tego co jakiś czas zachodzisz w ciążę, odmawiasz sobie przyjemności, a w końcu lądujesz na porodówce i całymi dniami wychowujesz dziecko, to usługiwanie facetowi jest nawet niemoralne.

Wszyscy są zmęczeni – przedszkolaki, uczniowie, maturzyści, studenci, pracownicy korporacji, nauczyciele, politycy i emeryci też. Najbardziej jednak zmęczone są kobiety, które całymi dniami siedzą w domu z dzieckiem.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mi nie podpadaj
2018-02-18 15:06:11

wiecie co zrobić? wziąć jego kartę kredytowa i kupić robota który sam odkurza. ja tak zrobiłam i mam irobota 695. dzięki temu mam chociaż podłogi i dywany czyste. chłopa zabolało po kieszeni, więc teraz jest rozważny przy odmawianiu pomocy bo straszę go zatrudnieniem pomocy do sprzątania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz