Fascynujące fakty na temat spermy

Właściwości pielęgnujące? Lek na alergie? Okazuje się, że prawda o spermie jest o wiele ciekawsza niż to, co można było przeczytać w szkolnych podręcznikach.

męskie plemniki

Wiedza na temat spermy większości ludzi opiera się na podstawach, odkrytych jeszcze w szkolnych czasach: sperma pochodzi z jąder, wydostaje się podczas wytrysku, a jeśli dostanie się do komórki jajowej może dojść do zapłodnienia i ciąży. Okazuje się jednak, że jest o wiele ciekawsza niż to, co zawarte było w podręcznikach do biologii.

Oto lista ciekawych i fascynujących faktów, które warto znać!

Reakcja alergiczna na spermę

Niektórzy mężczyźni i kobiety doświadczają uczucia swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia, gdy sperma zetknie się z ich skórą.

Smak spermy

Pewne produkty potrafią sprawić, że sperma będzie lepsze w smaku. Poleca się spożywanie dużych ilości ananasów, by poprawić smak spermy. Z kolei kawa czy czerwone mięso mogą sprawić, że sperma będzie miała gorzki smak.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marcin
2017-03-02 19:55:50

Witam serdecznie, Kilka uwag co do "martwe plemniki". Zapłodnienia in vitro wykonuje embriolog, nie technik. Plemnik chwyta się mikropipetką,ale nie przytrzymuje plemnika dłuższy czas, aż się przestanie ruszać bo taki plemnik jest w tedy bezużyteczny i pod żadnym pozorem się już nie nadaje do zapłodnienia. Łamie się im igłą witki na wysokości 2/3 długości więc w chwili nakłucia jajeczka plemnik cały czas żyje, tyle że się nie rusza. Po drugie nigdy, ale to nigdy ... się nie używa martwych, nieruszajacych się plemników do zapłodnienia oocyta. Takie plemniki w pierwszej kolejności są odrzucane przez embriologa. Ogólnie artykuł bardzo ciekawy i miło się go czyta, ale proszę szybko poprawić znaczące błędy ponieważ wprowadzają one starające się pary o dziecko w błąd. Serdecznie pozdrawiam Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz